Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
A+
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
A+ Telefon Warszawa19115 BIP
Powrót do aktualności Powrót
2023-04-11

działkataaajmbejbebhejkbbeeee

(fot. pixabay)

Sezon działkowy u progu. W ogródkach coraz więcej pracy, a odpoczynek na łonie natury to popularna w całym kraju forma relaksu. Nadejście wiosny wpływa także na ilość i rodzaj odpadów, które trafiają do pojemników. Jak sobie z nimi poradzić?

W części pierwszej materiału (publikacja z 29 marca) zaprezentowane zostały przykłady najpopularniejszych odpadów, które powstają podczas rodzinnego grillowania. Nie znaczy to jednak, że temat został wyczerapny. Problematycznych pozostałości po aktywnym wypoczynku na działce lub w ogrodzie jest znacznie więcej.

Jak należy postąpić z opakowaniami po napojach? Plastikowe butelki powinno się wyrzucić do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Butelki szklane zaś do pojemników na szkło (również gdy butelka jest zbita). Przed wyrzuceniem butelki nie wymagają mycia – wystarczy je tylko opróżnić. Metalowe termosy z kolei trafiają do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Należy jednak pamiętać, że jeśli taki termos ma szklany wkład, wówczas powinien znaleźć się w kontenerze na odpady zmieszane.

Korzystając z tradycyjnego, metalowego grilla po uczcie trzeba pozbyć się węgla. Gdy już całkowicie wystygnie, powinien zostać wyrzucony do kontenera na odpady zmieszane. Podobnie jest z popiołem. Stary, zużyty bądź zepsuty metalowy grill powinien zostać przekazany do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. To właśnie do PSZOK należy też oddać uszkodzone węże ogrodowe czy stare, gipsowe dekoracyjne figury ogrodowe.

MPO odbiera odpady zielone

Nie tylko grillowanie generuje odpady. Po pracach ogrodowych także pozostaje wiele odpadów. Będzie to przede wszystkim frakcja zielona: ścięta trawa, kwiaty, liście, a także rozdrobnione lub pocięte gałęzie. Należy przy tym pamiętać, że odpady zielone nie obejmują kamieni, popiołu czy ziemi. Przeznaczone do odbioru odpady zielone należy umieścić w workach (najwłaściwsze będą te przezroczyste lub półprzezroczyste) i wystawić w dedykowanych do tego miejscach. Jest to istotne ze względu na zapewnienie załogom sprawnego dojazdu, który przyspiesza realizację usługi odbioru. Więcej o całorocznym odbiorze odpadów zielonych przez MPO Warszawa TUTAJ.

Harmonogram odbioru odpadów zielonych: Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

(materiał archiwalny, po raz pierwszy opublikowany na stronie 15.06.2021 roku)

Zobacz również:
Aktualność nr1
2024-11-14
Zaproszenie do składania ofert
Zobacz więcej - aktualność nr1



Aktualność nr2
2024-11-13
Zaproszenie do składania ofert
Zobacz więcej - aktualność nr2



Aktualność nr3
2024-11-12
Jak powstają trasy śmieciarek?
Zobacz więcej - aktualność nr3



Zobacz wszystkie



Grafika - liście


Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl Piotr Maćkowiak
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 376 470 000 PLN
© 2024 MPO