Strona korzysta z plików cookies i innych technologii
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję
A+
Telefon Warszawa19115 BIP MPO
A+ Telefon Warszawa19115 BIP
Powrót do mediów Powrót
2019-08-13

34  śmieciarki nowej generacji dołączają właśnie do floty samochodowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie (MPO). Łącznie, Przedsiębiorstwo będzie miało do dyspozycji 127 specjalistycznych pojazdów bezpylnych, które codziennie obsługują ponad 32 tys. punktów odbioru w siedmiu dzielnicach Warszawy. Poza nowymi autami marki Scania z zabudową urządzeniami EKOCEL Zoeller Group i Renault z zabudową Farid Industrie na stołecznych ulicach pojawią się specjalistyczne śmieciarki Isuzu zabudowane urządzeniami Farid Industrie dedykowane do odbioru i transportu frakcji BIO, których dostawcą jesst GP Truck. Wszystkie pojazdy spełniają najnowsze rygorystyczne normy emisji spalin EURO 6. Wartość leasingowanych aut wynosi ponad 20 mln zł.

- Żadna firma nie utrzyma się na rynku bez inwestycji w rozwój. MPO, jako spółka miejska odpowiada za newralgiczny sektor, czyli odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, dlatego musi się nieustannie rozwijać i modernizować, by sprostać wymogom rynku oraz wymaganiom stawianym przez klientów, czyli mieszkańców stolicy. Cieszę się, że udało się pozyskać te nowoczesne pojazdy ciężarowe, które przez najbliższe lata będą służyły Warszawie i z pewnością przyczynią się do poprawy jakości oferowanych przez MPO usług -  mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

- Naszym głównym celem jest świadczenie usług na rzecz mieszkańców Warszawy na jak najwyższym poziomie. Rewitalizacja floty samochodowej wpisuje się w ten cel w sposób oczywisty. Stawiamy na marki sprawdzone, niezawodne, ale też na pojazdy specjalistyczne, dostosowane do bieżących potrzeb i oczekiwań. Śmieciarki do odbioru i transportu frakcji Bio są tego namacalnym przykładem – mówi Jarosław Robak, Wiceprezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o.o.

- Pojazdy wyposażone są we wszystkie urządzenia potrzebne do sprawnej realizacji zadań. Są bezpieczne dla naszych pracowników ale też dla osób postronnych. System czujników i kamer minimalizuje ryzyko nieprzewidzianych zdarzeń. Wszystkie pojazdy wyposażone są też w klimatyzację i automatyczne skrzynie biegów. Ciężarówki są też bardzo zwrotne, co jest niezwykle ważne w przypadku manewrów wykonywanych często na małych przestrzeniach czy wąskich uliczkach dojazdowych do posesji. Oczywiście wszystkie spełniają też najwyższą normę emisji spalin EURO 6. – podkreśla Robert Kołodziejski, Dyrektor Zarządzający Pionu Operacyjnego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie sp. z o.o.  

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, świadczy usługi na rzecz mieszkańców Warszawy już od 92 lat. Dziś, MPO zatrudnia 1213 osób i obsługuje w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych siedem warszawskich dzielnic: Mokotów, Ochotę, Ursus, Włochy, Śródmieście Wolę i Bemowo. Codziennie, śmieciarki Przedsiębiorstwa wykonują średnio 235 tras. Łącznie, obsługiwanych jest ponad 32 tys. punktów odbioru odpadów komunalnych i opróżnianych niemal 85 tys. pojemników i kontenerów. W zasobach MPO są m.in. 4 bazy transportowe, ZUSOK na Targówku, oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Kampinoska.

 

 

 

pojazdy event.j2pg

 

 

Zobacz również:
Aktualność nr1
2024-06-18
"Lato w Mieście" 2024 z MPO
Zobacz więcej - aktualność nr1Aktualność nr2
2024-06-10
Plenerowe warsztaty edukacyjne
Zobacz więcej - aktualność nr2Aktualność nr3
2024-06-05
Zaproszenia do składania ofert - odpady i surowce wtórn...
Zobacz więcej - aktualność nr3Zobacz wszystkieGrafika - liście


Kontakt
MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA
W M. ST. WARSZAWIE SP. Z O.O.
ul. Obozowa 43
Warszawa 01-161

tel. 22 3910 100
e-mail: E-mail mpo@mpo.com.pl

NIP: 5272391342
REGON: 015314451
BDO: 000013153

IODO: E-mail iodo@mpo.com.pl Grzegorz Szajerka
Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000146122 Kapitał zakładowy Spółki: 292 808 000 PLN
© 2024 MPO